Jak zdezynfekować pomieszczenie przy pomocy ozonatora?
Mówiąc o zanieczyszczeniu powietrza, mamy na myśli zawarte w nim substancje szkodliwe w postaci pyłów zawieszonych (smog) czy też rozmaitych związków chemicznych, stanowiących składnik spalin samochodowych czy tych pochodzących z kotłowni. W powietrzu mogą znaleźć się jednak także drobnoustroje chorobotwórcze – bakterie i wirusy. Na szczęście można się ich pozbyć, wykonując dezynfekcję. Jak zdezynfekować pomieszczenie, używając ozonatora?
W powietrzu – poza zanieczyszczeniami pochodzącymi ze spalin samochodowych, pieców i kotłowni, znajdują się ponadto także groźne dla życia i zdrowia ludzi drobnoustroje chorobotwórcze, w postaci grzybów, pleśni, alergenów, bakterii i wirusów. Kłopotliwa jest także obecność cząsteczek, które odpowiedzialne są za powstawanie przykrych, drażniących zapachów. Powodem uciążliwych zapachów może być choćby dym papierosowy, rozmaite środki chemiczne czy substancje biologiczne. Skutecznym sposobem na wyeliminowanie z powietrza nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów chorobotwórczych, jest ozonowanie przy pomocy generatora ozonu. Profesjonalne generatory ozonu do zastosowania w domach prywatnych, ale też w szpitalach, hotelach i innych miejscach publicznych, dostępne są w ofercie firmy Bitom, będącej producentem ozonatorów.
Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto zdać się na pomoc specjalistów?
Ozonowanie pomieszczeń można wykonać samemu, jednak ze względów bezpieczeństwa, czynność tę warto zlecić profesjonalnej firmie, której pracownicy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w zakresie ozonowania pomieszczeń przy użyciu generatora ozonu. Ozonowanie wymaga bowiem zachowania szczególnych środków ostrożności – niezastosowanie się do zasad może skutkować utratą zdrowia, a nawet życia użytkowników danego obiektu.
Ozonowanie musi przebiegać w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu, tak by nie dopuścić do wydostania się gazu poza jego obręb. W pomieszczeniu, w którym ma odbyć się ozonowanie nie mogą znajdować się ludzie, zwierzęta i rośliny. Ozonatora należy używać wyłącznie po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją jego stosowania. Po zakończonym zabiegu ozonowania, zdezynfekowane pomieszczenie (lub samochód) powinno zostać dokładnie wywietrzone (optymalny czas wietrzenia pomieszczenia po ozonowaniu to 2 godziny).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana