Jakie wyróżnia się artykuły sanitarne?
Na rynku można spotkać wiele artykułów sanitarno-higienicznych. Stosuje się je w biurach, gospodarstwach domowych czy używają je służby zdrowia. W ten sposób można zachować wysoką higienę i czystość w budynkach. Powinny one jednak spełniać pewne normy higieny czy jakości. Jakie w związku z tym wyróżnia się artykuły sanitarne? Sprawdzamy w naszym artykule!
Jakie wyodrębnia się artykuły sanitarne czy środki czystości?
Do artykułów, które można spotkać w sklepie hydraulicznym we Wrocławiu lub innym mieście, jak także oferowanych przez usługi sprzątania należą:
- worki – sanitarne, śmieciowe i do segregacji,
- czyściwa i czyściki,
- ręczniki papierowe,
- papier toaletowy,
- zapachy do toalet,
- odświeżacze powietrza,
- gąbki i myjki,
- szmatki i ścierki,
- chusteczki higieniczne,
- zmywaki.
Ponadto można kupić takie produkty jak druciaki, czyściki czy płyn do mycia naczyń, jak również do podłogi. Zaliczają się do nich poza tym mydło, myjący czy odtłuszczający koncentrat, jak i do dezynfekcji. Kupić również można proszek do prania, szampony czy pasty BHP, rękawiczki z gumy czy bawełny, pojemnik do ręczników, mydła czy papieru, a także bezbarwne fartuchy foliowe.
Artykuły sanitarne a przepisy
Do artykułów sanitarnych zaliczają się materiały opatrunkowe lub nici chirurgiczne i materiały, które znajdują zastosowanie w medycynie. Producentem może być każda jednostka organizacyjna lub osoba fizyczna, która zajmuje się tworzeniem środków farmaceutycznych czy artykułów sanitarnych. Dobrze, aby były odpowiednio oznakowane. W przypadku wymagań jakościowych dla artykułów sanitarnych powinny być one zgodne z wymaganiami, które ustalają umowy międzynarodowe i których Polska jest stroną, a także zgodne z wymaganiami przyjętymi przez międzynarodowe organizacje, których jest członkiem. W sklepie hydraulicznym w Gliwicach lub innym mieście powinny się znajdować artykuły mające zezwolenie. Określa to producent, nazwa, forma i skład, jak również wymagania w zakresie zawartości, jakości, zakresu czy sposobów kontroli jakości. Dotyczy to także jego oznakowania, przechowywania, treści czy formy informacji o artykule. Ważny jest poza tym okres ważności, jeśli tylko jest wymagany. Istotny jest także okres ważności zezwolenia czy obowiązki producenta w zakresie braku możliwości do późniejszej produkcji.
Jakie wyróżnia się rodzaje instalacji sanitarnych w domach?
Dostęp do bieżącej wody to podstawa funkcjonowania. Zwykle domy podłącza się do gminnych systemów wodociągowych czy do systemów kanalizacyjnych. W przypadku ogrzewania nie jest to takie proste. Zazwyczaj jest ono indywidualne i wymaga zastosowania kotłów. W związku z tym wyodrębnia się instalacje:
- wodną – układ, który odpowiada za doprowadzanie czy rozprowadzanie wody wewnątrz budynku. Zawiera system rur i zaworów, jak i urządzenia końcowe jak na przykład baterie kuchenne czy łazienkowe. Mogą też nimi być bojlery bądź podgrzewacze przepływowe ogrzewające zimną wodę. Do jednorodzinnych domów doprowadza się zimną wodę, którą później samodzielnie się podgrzewa,
- kanalizacyjną – pozwala odprowadzać wodę zużytą oraz nieczystości na zewnątrz obiektów mieszkalnych. Zawiera rury oraz urządzenia sanitarne na przykład korytka lub kolektory. Istnieje opcja dopięcia się instalacji sanitarnej do systemu kanalizacji w gminie. Inaczej wymagana jest budowa oczyszczalni ścieków lub szamba,
- grzewczą – system, który odpowiada za ogrzewanie budynku. Działają one na podstawie nowoczesnych kotłów na stałe paliwa bądź płynne. Przykładem może być gaz. Kotły odpowiadają za podgrzewanie wody. Potem rury doprowadzają ją do grzejników. Wówczas woda rozprowadzana jest mechanicznie lub grawitacyjnie. Używana jest w tym celu pompa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana